Vchodové dveře pod lupou

Aneb další užitečné informace na jednom místě

Povrchová úprava

Ať už vybíráte okno, dveře nebo posuvné dveře, u každého výrobku se setkáte s různými variacemi barevných odstínů vodou ředitelných lazur nebo krycích barev RAL. Jejich zpracování a životnosti dáváme tu nejvyšší prioritu. Níže najdete ukázku barevných odstínů našich nejčastějších dřevin.
Pokud si oblíbíte některý z níže uvedených odstínů, doporučujeme vždy porovnat váš tip s reálným vzorníkem vzhledem k možným barevným odchylkám a různým kalibracím monitorů. U barev RAL je vzorník jednotný.

 

Lazury​

Smrkové lazury

Modřínové lazury

Meranti lazury

Dubové lazury

Krycí barvy (RAL)
 

Dveřní kliky

Krása vchodových dveří tkví v jejich vzhledu, použité dřevině, členění a kombinace skla s dveřními výplněmi. Stejně tak je jejich významným doplňkem dveřní kování, které je určeno i vhodně zvolenou klikou. Možností je vybírat z celé řady produktů od tradičních (historických), designových, eloxovaných, až po nerezové bezpečnostní kliky se železnými výztuhami a překrytou cylindrickou vložkou.


Standardním a doporučeným typem dveřní kliky je typ Marseille - nerez. Nejčastěji ve variantě klika-koule. Nerez chrání kliku proti poškrábání, korozi a odolá i běžným chemickým čistidlům. I po mnoha letech si zachovává svůj původní vzhled. Eloxované kliky (bronz, stříbrná) jsou krásné na pohled, avšak jejich povrchá úprava je náchylnější k oděrkům a škrábancům. 

Kliky se širokým štítem jsou nejčastěji k vidění na dřevěných dveřích. Úzké štítky u dřevohliníkových dveří. Kromě klasické kliky se nabízí i kombinace kliky s madlem. Z vnitřní strany je samostatná nerezová klika (půlgarnitura) a z venkovní strany madlo s leštěnou nebo kartáčovanou nerezovou úpravou. Velikost madla je možné zvolit s ohledem na velikost dveřního křídla od 400 až do 2000 mm. Bezpečnost kliky a cylindrické vložky je stejná jako u klik se širokým štítkem.Dverni-kliky-1-1.jpg

Dverni-kliky-2-2.jpg

Dverni-kliky-3.jpg

KOVANI-DVERE-sady-madel.jpg