Sklopně posuvné dveře

Řešení nabízí průchod i ve špatně dostupném místě, kam se nevejdou běžně otvíravé balkonové dveře nebo okna

Dřevěné i dřevohliníkové sklopně posuvné dveře vyrábíme na míru z profilů IV78 a IV92. Jde o alternativní řešení pro stavební otvory s omezeným manipulačním prostorem. Pokud očekáváte od dveří větší uživatelský komfort, prohlédněte naši nabídku HS portálů. K výrobě sklopně posuvných dveří používáme kování německé značky MACO s i.S. čepy bránící násilnému vniknutí a pojistkou proti samovolnému zavření ve variantách:
 

  • s automatickou aretací (SKB-SE)

    Tento typ kování s aretací v dolní části křídla má nosnost až 160 kg. Při manipulaci s klikou se dveře automaticky nastaví do polohy posunu nebo vyklápění. Rozměry křídla se pohybují v rozmezí: šířka 650 - 1650 mm a výška 1000 - 2350 mm.

  • s nuceným ovládáním (SKB-Z)

    S nosností až 200 kg je toto kování vhodné pro velká a těžká skleněná křídla. Otevírání a zavírání dveří ovládáte manuálně klikou, kdy integrované nucené ovládání uvede okno automaticky do sklopné polohy a ulehčuje samotné manipulaci s oknem. Rozměry křídla se pohybují v rozmezí: šířka 720 - 2000 mm a výška 900 a 2700 mm.

  • s automatickým dojezdem (SKB-PAS)

    Křídlo funguje na podobném principu jako systémy SE nebo Z. Výhodou je snažší manipulace a vynaložená menší síla při zavírání, které za uživatele řeší písty u pojezdových vozíků. Rozměry křídla se pohybují v rozmezí: šířka 750 - 1650 mm a výška 840 - 2450 mm.

Proč vybrat sklopně posuvné dveře značky DARE?

Komfort tkví v ovladatelnosti

Systém sklopně posuvných dveří spočívá v jednoduché manipulaci klikou, která dovoluje křídlo otevřít klasickým způsobem (pararelní posuv) nebo na ventilačku. Navzdory jednoduché manipulaci se každý systém svou manipulací liší, jak naznačují schémata níže.

Komplexní ovladatelnost jedinou klikou

Ať už ovládáte posuvně sklopné dveře typu SE, Z nebo PAS, všechny posuvy (odsuv, ventilace) jsou řešeny s pomocí jediné kliky, která nese název od stejnojmenného výrobce kování - MACO. Jednou z předností je možnost barevné variability eloxovaného hliníku.

Využití u hůře dostupných stavebních otvorů

Dveře doporučujeme do míst, kde byste běžné balkonové dveře nebo okno kvůli prostoru nedokázali otevřít dokořán. Přesně pro takové případy vyrábíme dveře s posuvně sklopným kováním. Díky němu otevřete například i okno umístěné za kuchyňskou baterií.

Odstup křídla od rámu

Větší náběhová křivka umožňuje větší vzdálenost mezi posuvným křídlem a rámem, což nabízí větší bezpečnosti a funkčnost i u profilu IV92 nebo ve variantě dřevohliník. Samotný odstup zajišťují vozíky až do 200 kg.

Tepelně izolační vlastnosti srovnatelné s okny DARE

V případě posuvně sklopných dveří jde kvalitativně o srovnatelný produkt, jako jsou naše okna. Ta se vyznačují maximální těsností, díky které majitelům nemovitosti šetří náklady na energie. Jako každý výrobek k podlaze je často kombinován s tepelně izolačním podprahovým profilem.

Cenově dostupné řešení pro každého

Alternativa běžných otevíracích prosklených křídel má konstrukční omezení, která nám neumožňují nášlapný práh zapustit zcela do podlahy nebo zavírat dveře zvenčí. Tomu jsme přizpůsobili cenu, která odpovídá ceně za balkonové dveře nebo okno.

Barevně sladěný systém krytek

Barevný odstín krytek je sladěn s barevným provedením klik MACO. 


Variabilita otvíravosti

Způsob členění a otvíravosti lze přizpůsobit přání zákazníka a požadavku stavby.

Zajímají vás naše posuvně sklopné dveře?
Pro přesnou cenovou nabídku vyplňte
poptávkový formulář

Odpovíme vám do 2 pracovních dnů

Pro konzultaci s obchodníkem pište na
poptavky@dare.cz nebo volejte na +420 604 236 496