Okna DARE

Zabýváme se výrobou standardních a atypických okenních výplní typu euro
Eurookna DARE vyrábíme z dřevěných třívrstvých a čtyřvrstvých lepených eurohranolů. Tloušťka hranolu udává rozměr profilu, který v naší nabídce najdete ve variantě 78 a 92 mm. V naší moderní výrobě se dřevem pracujeme tak, aby bylo odolné a tvarově stabilní po celou dobu životnosti oken.

Dřevěná okna

Přírodní design v rozumném poměru cena a kvalita.
To mě zajímá

Dřevohliníková okna

Bezúdržbová a ještě odolnější verze dřevěných oken.
To mě zajímá

Dřevo jako moderní klasika

Dřevěná okna se používají všude tam, kde chtějí mít uživatelé na dosah přírodní materiál příjemný na pohled i na dotek. Je pravda, že dřevo dýchá, hřeje a propouští vlhkost. Předností používání dřevěných hranolů je možnost zpracovat při jejich výrobě celé stromy a omezit tím odpad na minimum.

Materiály vhodné pro výrobu eurooken

V DARE nejčastěji pracujeme se smrkovými, modřínovými, meranti a dubovými eurohranoly. Na přání jsme schopni vyrobit okna i z dřevin jako je např. borovice. Podle nároků na cenu oken využíváme hranoly fixní (bez podélného napojení) a napojované (cenově dostupnější).

Kvalitní zpracování a povrchová úprava

Podstata materiálu-dřeva, se kterým pracujeme už od roku 1996, vyžaduje precizní přístup a zkušenosti při zpracování a povrchové úpravě. Pro aktivní ochranu dřeva aplikujeme bezbarvou impregnaci, která brání dřevo-zabarvujícím (modrání, plísně) a dřevoničícím houbám (trouchnivění dřeva). Díky použití jakostního, modifikovaného alkydového pojidla dosahujeme vynikající hloubky infiltrace.

ZPRACOVÁNÍ: polévání, máčení

Začínáme poctivou základovou barvou

Abychom dřevu dodali správný odstín, musíme jej vhodně ošetřit a připravit pro aplikaci konečné lazury. Základovou barvou dodáváme dřevu odstín (lazurovací tóny), který má vynikající procesní vlastnosti u domácích i tropických jehličnatých a listnatých dřevin, a to na bázi jakostní alkyd/akrylátové kombinace.

ZPRACOVÁNÍ: polévání, máčení

Nástřik pod vysokým tlakem zajišťuje odolnost nátěru

Dekorativní konečné ošetření oken nanášíme v několika vrstvách vysokotlakým stříkáním. Můžeme tak aplikovat barvu tím nejlepším možným způsobem, které by jinak při běžném přetření štětcem nebylo možné dosáhnout. Nástřiky nanášíme 1x 270-300 mμ nebo 2x po 150 mμ  (lazurové, RAL, NCS S- a bílá). Lazura vyniká svou odolností proti mechanickému opotřebení, otěru, a samotná barva vydrží ve skvělé kondici až 10 let. Dřevěná okna doporučujeme dvakrát ročně ošetřit balzámem na vodní bázi. Prodloužíte tak odolnost nátěru.

ZPRACOVÁNÍ: vysokotlaké stříkání

Eurookna DARE najdete na rodinných domech i veřejných budovách

Chci vidět ukázky
Zajímají vás kvalitní dřevěná okna?
Pro přesnou cenovou nabídku vyplňte
poptávkový formulář

Odpovíme vám do 2 pracovních dnů

Pro konzultaci s obchodníkem pište na
poptavky@dare.cz nebo volejte na +420 604 236 496