HS portály

Okno a dveře v jednom vám dovolí zasklít stěnu dlouhou až 9 m při zachování jednoduché ovladatelnosti
V DARE vyrábíme dřevěné i dřevohliníkové HS portály (jinak také zdvižně posuvné dveře), které splňují podmínky programu Nová zelená úsporám. Konstrukce posuvné stěny se díky tomu hodí do pasivních a nízkoenergetických domů. K výrobě používáme dřevěné eurohranoly, které zajišťují vynikající tvarovou stálost a díky malé tepelné roztažnosti i vysokou míru těsnosti. Podle možností stavebního otvoru a vašich požadavků dodáme variantu portálu složenou z fixních a pohyblivých částí nebo tvořenou pouze posuvnými křídly (2 - 4) pro větší otevřenost do prostoru. Součástí konstrukce stěny je izolační dvojsklo nebo trojsklo s teplým rámečkem a tepelným koeficienem od Ug 1,1 do 0,5 W/m2K.

Proč vybrat HS portál značky DARE?

HS portál - standard

Zamýšlíte propojit terasu a obytnou část domu výrobkem, který bude příjemně ovladatelný, bezbariérový, otevře výhled ven a vpustí více světla dovnitř? Ať už řešíte běžnou stavbu, nízkoenergetický / pasivní dům nebo tradiční dřevostavbu (popř. roubenku), je pro vás HS portál jasnou volbou. Všechny naše výrobky totiž splňují parametry Zelené úsporám.

Bezrámový HS portál

Impozantní posuvné dveře s možností maximalizovat otevřený prostor umožňují posunou hranice designu domu / bytu na nejvyšší úroveň. Bezrámová fixní část vpustí více přirozeného světla do interiéru a rozšíří výhled na okolní krajinu. Obrovskou výhodou je možnost skrýt, jinak pohledové rámy, za izolaci a vytvořit tak dojem čistého skla.

Bezbariérový průchod dovnitř i ven

Život bez překážek a bez bariér. To je heslo, které reprezentují posuvné dveře od DARE. Jejich elegantní vzhled a příjemné ovládání je doplněno o práh, který je možné sladit s venkovní terasou a vnitřní podlahou do jedné roviny.


 

Sklolaminátový (kompozitní) práh

K jedné z hlavních výhod pořízení zdvižně posuvných dveří patří použití kompozitního prahu vyplněného z výroby PUR pěnou a zapuštěného do podlahy. Toto řešení vždy při montáži HS portálu doplňujeme tepelně izolačním profilem, který zabraňuje vzniku tepelných mostů.

Neviditelné konstrukční prvky

Horní vodicí kolejnice HS portálu je zafrézovaná do rámu a díky tomu je na pohled skrytá. U bezrámového provedení jsou rámy ukryté za izolací, což umožňuje ještě čistší průhled ven.


Středová těsnící lišta

Těsnící lišta poskytuje vynikající těsnost a odolnost proti vodě. Její použití je vhodné také do pasivních domů nejen díky její odolnosti a dlouhodobé životnosti, ale také díky bepečnosti proti vloupání splňující limity RC2.
 

Sladěný design s okny a dveřmi

Předností stavebních výplní od jednoho výrobce je možnost sladit použité materiály, odstíny i povrchové úpravy oken, vchodových dveří i posuvných stěn. DARE je jedním z nich.

Snadná manipulace s těžkými křídly

Do spodní části konstrukce křídla jsme uložili pojezdové vozíky s čistícími kartáčky, díky kterým jednoduše posunete skleněnou stěnu bez ohledu na její rozměr. Integrované kartáčky pak očišťují pojezdovou plochu od nečistot. Nosnost posuvného systému je až 400 kg, které dokážete ovládat jednou rukou.

Designové modely portálových klik

Impozantní posuvná stěna se neobejde bez vrchního kování, které bude prostředníkem mezi velkými i malými obyvateli domu a křídlem širokým i několik metrů. Vybírat je možné z běžných klik od eloxovaného hliníku až po leštěnou nebo kartáčovanou nerez.

Zvýšení bezpečnosti obyvatel domu

Ke standardní výbavě posuvných dveří patří HS bezpečnostní uzavírací háky. Těsnící lišty mezi rámem a křídlem zajišťují vyšší těsnost (vhodné i pro pasivní domy) a zvýšenou odolnost proti vloupání dle RC2. Nad rámec ceny HS portálu si můžete pořídit i skrytý doraz nebo tlumič převodovky. Pro snížení rizika úrazu a zvýšení ochrany proti zlodějům doporučujeme použít bezpečnostní skla. 

Variace otevíravosti velkých výrobků

Nejběžnější variantou se nabízí posuvné dveře typu A, které jsou složené z jednoho pararelně posuvného křídla a neotvíravého fixu. V případě větších rozměrů je možné volit pak různé varianty. 

Odlehčená ovladatelnost

Váha křídla HS portálu společně se svou setrvačností v pohybu  může způsobit riziko zranění při zavření, a to především pro děti. Tlumič převodovky snižuje riziko přiskřípnutí tím, že křídlo před dojezdem (odjezdem) zpomalí. Pro zavření je následně nutné křídlo dotáhnout.

Zajímají vás naše HS portály?
Pro přesnou cenovou nabídku vyplňte
poptávkový formulář

Odpovíme vám do 2 pracovních dnů

Pro konzultaci s obchodníkem pište na
poptavky@dare.cz nebo volejte na +420 604 236 496