Dřevohliníková okna

Kombinace materiálů a výroby eurooken na míru dělá z dřevohliníkových oken to nejlepší, co současný trh nabízí
Dřevohliníková okna jsou v podstatě dřevěná okna s hliníkovým opláštěním, které přináší nejlepší izolační vlastnosti, větší komfort bydlení a dosahují nejdelší životnosti. Moderní typ oken vyrábíme v celé škále barev. Produkt čerpá z každého materiálu to nejlepší. Hliník okno zvenčí chrání a dřevo dodává interiéru na útulnosti. Profily oken ze dřeva a hliníku nabízíme se 3 typy opláštění, přičemž tepelně izolační vlastnosti jsou v rámci zvoleného profilu vždy stejné.
 
  • Classic - Okenní rám je díky klasickému pojetí hliníkového pláště předsazen před okenní křídlo, což umožňuje využít okno i na starší typy budov.

 
  • Linear - Modernější pojetí opláštění zajišťuje křídlová okapnice, která je zarovnaná s okenním rámem. Díky širší ploše okapnice se opláštění Linear hodí na modernější i klasičtější budovy.

 
  • Quadrat - Profil velmi podobný typu Quadrat FB s rozdílem odsazení křídla od rámu. Plochy svírají pravý úhel a tvoří minimalistický dojem použitelný v moderních stavbách.
Kolaz-ALU78-QUADRAT-1.jpg
 
  • Quadrat FB - Zarovnání křídla s rámem je stejné jako v případě typu Linear. Rozdíl je v šířce okapnice, která je u typu Quadrat minimální, hodí se tedy především do moderních staveb.
ALUR-92 trojsklo
Díky tloušťce profilu, trojsklu a kombinaci s hliníkem jde o nejlepší okenní profil z nabídky DARE.
To mě zajímá
ALUR-78 trojsklo
Tento profil nabízí výhody dřevohliníkového okna v zajímavějším poměru cena a kvalita.
To mě zajímá

Proč vybrat dřevohliníková okna?

Nepřeberné množství barev

Více než 100 vzorků nejrůznějších barev dává možnost vyniknout a sladit vzhled lahodící nejednomu oku. Na výběr je od standardního vzorníku RAL, přes práškové barvy až po dekor v imitaci dřeva. Povrch pak může být v lesklé nebo matné podobě.

barvy na dřevohliníková okna

Oboustranný design

Jako výrobci dokážeme přizpůsobit okna vašim požadavkům na míru. V případě dřevohliníkových eurooken není problém sladit hliník s fasádou a dřevo s interiérem. Díky svému vzhledu jsou vhodné u mnoha typů staveb a mají tak široké uplatnění (např. zděné stavby, dřevostavby, veřejné budovy apod.).

dřevohliníková okna na míru

Lisovaný nebo svařovaný spoj

Design oken dřevo-hliník nabízí, kromě výběru barvy hliníku a dřeva, i možnost zaměřit se na detaily provedení samotného hliníku v jeho spojích. Na výběr je ze standardního lisovaného spoje, který je založen na spojení hydraulickým lisem nebo se nabízí možnost svařovaného spoje, který je nastandardem, ovšem jeho spoje jsou svařeny a vybroušeny k dokonalosti a tedy nepohledové.

lisovaný svařovaný spoj dřevohliníková okna

Poctivý materiál a kvalita

Nemáme rádi žádná "éčka" ani chemická dochucovadla. Vyrábíme tak česká okna z čistě přírodního materiálu a v případě dřevohliníkových oken i s opláštěním poctivého hliníku.

česká dřevohliníková okna
 

Česká okna z Rajhradu

Okna DARE vyrábíme kompletně v České republice 15 km od Brna. K výrobě všech produktů využíváme tuzemské, slovenské nebo indonéské eurohranoly. Kování odebíráme jedině od německých a rakouských značek MACO a HOPPE.

česká výroba oken

Pasivní i nízkoenergetické domy

Díky vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem jsou dřevohliníková okna vhodná pro použití do pasivních a nízkoenergetických domů, kde je možné také využít čerpání dotace na okna v programu Zelená úsporám.

okna pro pasivní / nízkoenergetické domy

Bezúdržbový provoz

Díky hliníkovému opláštění se o vnější stranu oken nemusíte obávat ani starat. Hliník zvládne rám ochránit před UV zářením i výkyvy počasí, a to vše bez speciálního nátěru eurooken.

údržba dřevohliníkových oken

Dlouhá životnost oken

Velkou předností hliníkových profilů je, že napomáhají odvodu vody, přístupu vzduchu a celkové ochraně oken před povětrnostními vlivy.


životnost dřevohliníkových oken
Zajímají vás kvalitní dřevohliníková okna?
Pro přesnou cenovou nabídku vyplňte
poptávkový formulář

Odpovíme vám do 2 pracovních dnů

Pro konzultaci s obchodníkem pište na
poptavky@dare.cz nebo volejte na +420 604 236 496